Basket_selected
Koszyk jest pusty

Kolczyki perła, larimar, kyanit, akwamaryn

GLA1848KS
Dostępność:
Dostępny
 (1 szt.)
szt.
Cena netto: 60,98 zł 110,00 zł75,00 zł
Te gustowne kolczyki składają się z perły, niebieskiego kyanitu, larimaru oraz akwamarynu.
Perła w rozmiarze: 4mm x 5mm
fasetowane oponki larimaru w rozmiarze: 4mm x 5mm
wysokiej jakości fasetowany, przejrzysty kyanit w rozmiarze: 3mm x 4mm
fasetowane kuleczki akwamarynu o średnicy:4mm
przekładki, bigle oraz szpilki: srebro Ag925
długość kolczyków z biglami: 4,7cm
długość kolczyków bez bigli: 3,2cm
istnieje możliwość wymiany bigli na klipsy.
 
Ciekawostka:

Kyanit to kamień szlachetny z gromady glinokrzemianów. Bardzo ciekawy minerał o nierównomiernej gęstości, przez co bywa trudny w obróbce. Jest wrażliwy na zmiany temperatury, np w temperaturze 1100C zaczyna się topić i rozszerzać swoją objętość. Poza biżuterią jest wykorzystywany w elektronice oraz elementach ceramicznych podzespołów. W Polsce bardziej popularną nazwą tego kamienia jest Cyjanit, dawniej określano go mianem Dysten. Słowo „Kyanit” pochodzi od greckiego słowa „kyanos” oznaczającego kolor „niebieski”. Natomiast nazwa „Dysten” pochodzi od greckiego „dis” czyli „podwójnie” oraz „sthenos” oznaczające „siłę, moc” i nawiązuje do zmiennej twardości tego minerału.
W naturze Kyanit występuje w wielu odcieniach barwy niebieskiej - od jasnoniebieskiej po granatową. Znajdowane są także okazy białe, szare lub zielone. Ostatnio w Tanzanii odkryto odmianę z pomarańczowymi inkluzjami, które są efektem obecności manganu w kyanicie.
Kyanit należy czyścić pod bieżącą wodą, następnie wystawić tylko na kilka minut na działanie promieni słonecznych, by odzyskał swoją energię.

Produkt wykonany ręcznie według oryginalnego, autorskiego projektu naszej pracowni.

Kolor: