Basket_selected
Koszyk jest pusty

Kolczyki perła, Shibuichi

GLC004KS
Dostępność:
Dostępny
 (1 szt.)
szt.
Cena netto: 65,04 zł 80,00 zł

Te oryginalne i unikatowe kolczyki składają się z perły oraz ozdobnego elementu, wykonanego ze stopu Shibuichi z pionowym paskiem wykonanym japońską techniką Mokume Gane.
Perełka o średnicy: 5mm
długość kolczyków z wkrętkami: 4,5cm
długość kolczyków bez wkrętek: 3,1cm
ozdobne wkrętki: srebro Ag925
przestrzenny element okalający minerały w rozmiarze: 22mm x 23mm
Istnieje możliwość wymiany wkrętek na klipsy.

Waga kolczyka: 1,7g

Ciekawostka:

Technika Mokume-gane została stworzona w XVII wieku przez japońskiego kowala. Jest unikatową technologią, która polega na trwałym zespoleniu różnych warstw metali, tworząc stop o unikalnym wzorze. Nazwa pochodzi od słów: moku (drewno), me (oko), oraz gane (metal), gdyż wzory powstałe po naprzemiennym zniekształcaniu, szlifowaniu i kuciu stopów, przypominają słoje drewna. Materiałami używanymi do produkcji Mokume są: platyna, pallad, srebro, złoto i jego stop, miedź oraz jej stopy, stop Shakudo (95.2% - 97.5 % Cu, 2.5% - 4.8% Au), stop Shibuichi (60% - 97% Cu, 3% – 40% Ag), a także stop Kuromi-do (99% Cu, 1% As). Warstwy użytych metali przenikają przez całą objętość.
Praca w tej technice jest trudna i czasochłonna. Niewiele ludzi w Polsce i na świecie zajmuje się jej wyrobem. Przedmioty uzyskane w ten sposób mają unikalną wartość, bowiem nigdy nie zdarzają się dwa takie same wzory.

Produkt wykonany ręcznie według oryginalnego, autorskiego projektu naszej pracowni.

Kolor: