Basket_selected
Koszyk jest pusty

Kamienie naturalne w biżuterii - Bransoletki z kamieni

Kamienie szlachetne fascynowały ludzi już w starożytnym Egipcie. Biżuteria oprawiona w srebro z pięknymi elementami ozdobnymi i starannie dobranymi oszlifowanymi lub surowymi minerałami była dostępna tylko wybranym i najzamożniejszym. Byli to faraonowie, królowie i książęta oraz ich rodziny. Terminem kamienie szlachetne i ozdobne obejmuje się dużą grupę minerałów i skał mających zastosowanie w jubilerstwie, służących do wyrobu ozdób i biżuterii artystycznej. Kamienie naturalne oprawia się w złoto, srebro i inne metale szlachetne. Ilość kamieni szlachetnych jest ogromna i pozwala na swobodne tworzenie najróżniejszych wzorów. Począwszy od wybarwienia, poprzez twardość, przejrzystość kończąc na kształcie. Dzięki odpowiedniej obróbce uzyskują one niezwykły wygląd i zachwycają nas swoim pięknem.

Kamienie naturalne w biżuterii fascynowały ludzi od dawien dawna. Przez wiele stuleci ich posiadanie było przywilejem nielicznych członków klasy rządzącej, lecz dziś kamienie naturalne w biżuterii są dostępne dla wszystkich, których zachwyca ich piękno i niepowtarzalność. Każda z nas może cieszyć się bogato zdobionym naszyjnikiem, zjawiskową bransoletką czy dużym pierścieniem z ulubionym minerałem.

Obecnie biżuteria z kamieni naturalnych może cieszyć wielu klientów zafascynowanych symboliką i barwą minerałów. Kamienie naturalne w biżuterii artystycznej to wyjątkowy pomysł na prezent dla bliskiej osoby lub na szczególną okazję, a niektórzy kolekcjonują poszczególne gatunki minerałów i poszukują rzadkich okazów, a jeszcze inni traktują naszą biżuterie i kamienie naturalne jako pamiątkę przywiezioną z Krakowa.

Bransoletki z kamieni

Staramy się w naszej galerii o to, by bransoletki z kamieni tworzyły komplet z naszyjnikiem czy kolczykami o podobnym lub identycznym wzorze, użytych kamieniach i półproduktach. Często na prośbę klientek wykonujemy bransoletkę z kamieni dobraną do stroju czy stylu. Staramy się wsłuchiwać w potrzeby klientek i sprawiać by nasze bransoletki z kamieni długo cieszyły oko i kojarzyły się z pozytywnymi emocjami, co często jest powodem, by odwiedzić nas ponownie.

Nasze bransoletki wykonujemy na profesjonalnych linkach jubilerskich, stosując wygodne i sprawdzone zapięcia. Nie zapominamy także o miłośnikach bransoletek na lince silikonowej i staramy się zapewnić w tym wydaniu szeroki wybór ciekawych kamieni do wyrobów wolnych od zapięć.

Bransoletki wykonujemy z kamieni naturalnych sprowadzanych z niemal wszystkich stron świata, a wśród nich można znaleźć: lapis lazuli, , turkus, granat, ametyst, chryzokolę, cytryn, kryształ górski, opal, labradoryt, rodochrozyt, larimar i wiele, wiele innych. Nasze wyroby urozmaicamy srebrnymi, posrebrzanymi, pozłacanymi i miedzianymi elementami, które nie zawierają niklu. Jeżeli długość wybranej bransoletki okaże się nieodpowiednia istnieje możliwość dopasowania jej do Państwa potrzeb.Zapraszamy do zapoznania się z szeroką ofertą bransoletek z kamieni.

kamienie naturalne w biżuterii