Kamienie dobre na przesilenie wiosenne

Kamienie dobre na przesilenie wiosenne

kwi 25, 2024

Gdy zima zbliża się nareszcie ku końcowi, w dużej mierze ze względu na niestabilną pogodę, wielu z nas odczuwać może znaczący spadek energii. Gorsze samopoczucie na przełomie marca i kwietnia, które objawia się m.in. nadmierną sennością, zaburzoną koncentracją czy ogólnym obniżeniem nastroju, przywykliśmy wiązać często z przesileniem wiosennym. Niezwykle ciekawe spostrzeżenia na ten temat ma astrologia, która za punkt kulminacyjny tego okresu uznaje 20 marca. To zgodnie z jej zasadami przypisywane są różne magiczne właściwości poszczególnym kamieniom szlachetnym i minerałom. Także tym, które wykorzystujemy tworząc naszą biżuterię.

Moc natury w okresie przesilenia wiosennego

Z astrologicznego punktu widzenia borykając się na przełomie marca i kwietnia ze spadkiem energii oraz obniżeniem nastroju możemy wspierać się mocą przypisywaną poniższym kamieniom szlachetnym i minerałom.

Agat mszysty

Zdaniem astrologów agat mszysty ma przynosić spokój ducha i poczucie stabilności. Jest ponadto określany jako kamień uziemiający.

Akwamaryn

Przypisywany jest on ludziom, którzy urodzili się w marcu, więc i on zgodnie z zasadami astrologii ma w magiczny sposób oddziaływać na nasze samopoczucie w okresie przesilenia wiosennego, hamując m.in. budzący się w nas gniew

Chryzopraz

Wielu ludzi wierzy, że moc chryzoprazu ma sprawdzać się, kiedy zaczynamy coś od nowa, a przesilenie wiosenne to przecież czas, gdy kończy się jedna, a zaczyna druga pora roku.

Kamień księżycowy

Podobnie jak chryzopraz ma on według astrologów znajdować zastosowanie, gdy początek ma coś nowego.

Kamień słoneczny

Często jest on wykorzystywany w trakcie medytacji, ponieważ ma dodawać energii i wpływać na nastawienie osoby medytującej.

Bez względu jednak na to, w co wierzymy i czy w ogóle dostrzegamy u siebie objawy przesilenia wiosennego, nie ulega żadnym wątpliwościom, że biżuteria wykonana z powyższych surowców będzie prezentować się po prostu wspaniale w tym szczególnym okresie, w którym pogoda nie zawsze dopisuje.