Sposoby na oczyszczanie minerałów z negatywnej energii

Sposoby na oczyszczanie minerałów z negatywnej energii

kwi 25, 2024

Po przebyciu trudnych chwil lub spotkaniu ludzi, którzy wywołali w nas nieprzyjemne emocje, możemy odczuć chęć oczyszczenia naszych minerałów i kamieni szlachetnych z negatywnej energii, na jaką zostały wystawione. Biżuterię z nimi niejednokrotnie traktujemy wszak jak amulety, które mają przynosić nam szczęście, radość i powodzenie. W jaki sposób pozbyć się z nich zaabsorbowanych, złych wibracji?

1. Za pomocą wody

Najczęściej wybieraną metodą oczyszczania minerałów i kamieni szlachetnych z negatywnej energii jest użycie wody – zimnej lub letniej, nigdy ciepłej ani gorącej. Naszą biżuterię i amulety można na przykład trzymać przez kilka minut pod bieżącą wodą, pocierając o kamienie dłońmi jak o mydło. Innym sposobem jest umieszczenie ich na jakiś czas w napełnionej wodą misce – można tak zostawić je na noc. Niektórzy decydują się też na umycie ich w naturalnych zbiornikach wodnych: w jeziorach i rzekach, a nawet morzu czy oceanie.

Warto przy tym pamiętać, że nie wszystkie kamienie i minerały dobrze zareagują na kontakt z wodą – uważać trzeba szczególnie w przypadku kryształów. Biżuterię i amulety zostawiamy do wyschnięcia, nie należy pocierać ich ręcznikiem ani szmatką. Zamiast tego można wystawić je na działanie promieni słonecznych lub wystawić na światło Księżyca.

2. Poprzez okadzanie

Palo santo i biała szałwia to dwa rodzaje roślin, które często stosuje się w oczyszczaniu kamieni i minerałów poprzez okadzanie. Nie wszyscy są jednak zwolennikami ich używania — obie mają bowiem ogromne znaczenie religijne dla rdzennych kultur Ameryki Północnej, Południowej i Środkowej. Do palenia i okadzania kamieni lepiej więc wykorzystać zioła i kwiaty, których na dostatek mamy w naszej części świata. Lawenda, piołun, mięta, pokrzywa, a nawet kora drzewa – wszystkie sprawdzą się w oczyszczaniu naszych talizmanów z negatywnej energii za pomocą dymu.

3. Poprzez intencje

Niezależnie od wybranej metody oczyszczania, to właśnie intencje odgrywają najważniejszą rolę w usuwaniu złych wibracji z naszych kamieni i minerałów. Można wyobrazić sobie, że zdmuchujemy z nich pył, lub wypowiedzieć słowa – na głos lub w myślach – które oczyszczą je z negatywności, a naładują dobrą energią.